INTERNET W AKADEMIKACH

Każdy pokój w akademikach Uniwersytetu Opolskiego jest wyposażony w gniazdka internetowe. W Spójniku, Mrowisku i Niechcicu w każdym pokoju są 2 gniazda. W Kmicicu na piętrach od 1-4 pokoje są wyposażone w 3 gniazdka. Na piętrach 5-6 – w pojedyncze gniazda. Natomiast piętra od 7-10 po 2 gniazda. Do podłączenia wymagany jest własny kabel UTP z końcówkami RJ-45. Przykładowe zdjęcie kabla znajduje się po prawej stronie.

Zapewne zastanawiacie się jak z jednego gniazdka można korzystać w pokoju 3 osobowym, kiedy każdy ze studentów ma swój osobisty komputer. Nic prostszego. W każdym akademiku istnieje możliwość wypożyczenia urządzeń (tzw. switchy), które rozdzielą sygnał na poszczególne komputery.

Pod tym linkiem znajdziecie regulamin korzystania z Akademickiej Sieci Komputerowej Uniwersytetu Opolskiego.(strony 14-17)

W razie problemów z dostępem do Internetu możecie skontaktować się z Administratorem Lokalnym ASKUO. Aktualnie funkcję tą pełni Cezary Pawęzki. Zgłoszenia odbierane są poprzez sms na numer 783 556 952. Wystarczy w treści smsa wpisać nazwę Domu Studenta, numer pokoju, oraz przynajmniej 2 terminy, w których mieszkańcy pokoju będą dostępni. Przykładowo: Kmicic, pokój. 333, wtorek 8-12, czwartek 9-11. Administrator lokalny pracuje w godzinach od 8-16 od poniedziałku do piątku.

W każdym z akademików można korzystać także z bezprzewodowego Internetu w holach akademików. Urządzenia zostały ustawione tak, żeby objąć jak najszerszą powierzchnię użytkową. Z sieci eduroam może korzystać każdy pracownik lub student zarejestrowany w swojej macierzystej instytucji naukowej. Eduroam działa także w wielu punktach Uniwersytetu m.in. w bibliotekach i na Instytutach. Warto założyć konto i korzystać z Internetu w wielu miejscach!

Więcej o projekcie eduroam znajdziecie na stronie www.eduroam.uni.opole.pl

kabel lan
eduroam logo