Kampus Uniwersytetu Opolskiego znajduje się w samym centrum Opola pomiędzy ulicami Oleską, Czaplaka, Grunwaldzką i Katowicką. Taka lokalizacja umożliwia sprawne poruszanie się pomiędzy budynkami dydaktycznymi i akademikami czy studenckimi mieszkaniami.

Na Kampusie znajdują się cztery Domy Studenta UO: Kmicic, Niechcic, Spójnik i Mrowisko, a także kilka budynków dydaktycznych m.in. Collegium Iuridicum gdzie mieści się Wydział Prawa UO, Collegium Civitas (kierunki Wydziału Nauk Społecznych), Collegium Chemicum gdzie mieści się Wydział Chemii UO, Collegium Pedagogicum (Instytut Studiów Edukacyjnych), Budynek Główny Uniwersytetu Opolskiego gdzie mieści się m.in.: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki.

To tutaj odbywa się życie studenckie – głównie dzięki Studenckiemu Centrum Kultury, które znajduje się w samym centrum miasteczka akademickiego. Życie sportowe toczy się na dwóch boiskach Orlika (do piłki nożnej i koszykówki), oraz w Studium Wychowania Fizycznego UO.

Na Kampusie w D.S. Spójnik znajduje się też nie dawno otwarta przychodnia studencka, gdzie możecie skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej, a jeśli macie pomysł na biznes to na pewno musicie odwiedzić Inkubator Przedsiębiorczości i Akademickie Centrum Karier w D.S. Kmicic.

D.S. SPÓJNIK

D.S. SPÓJNIK

D.S. NIECHCIC

D.S. NIECHCIC

ORLIK

D.S. MROWISKO

D.S. KMICIC

Budynek Główny UO

Budynek Główny UO